Інженерно-будівельна компанія
Рівне, Данила Галицького, 19
aksbud.com.ua@gmail.com (067) 762–88–88

Зимовий сад

Зимовий сад
Зимовий сад, зенітний ліхтар
Зимовий сад, зенітний ліхтар

Це спеціальна, що окремостояча або прибудована до будівлі конструкція, що має світлопрозорі стіни, покрівлю, вікна, двері (наприклад: оранжереї, тенісні корти, галереї, солярії, теплиці та ін.). Зимовий сад є складною інженерно будівельною спорудою, спроектувати, виготовити і змонтувати яку може тільки спеціалізована проектно-будівельна організація.

В даний час, при будівництві заміських будинків, квартир (пентхаусів) в місті, культурно-оздоровчих та бізнес-центрів широкого поширення набули зимові сади, в тому числі з алюмінієвих профілів. Дане явище не дивно, так як зимовий сад дає ряд незаперечних переваг:

  • розширює житловий простір;
  • подовжує короткий російське літо;
  • разом з декоративними рослинами, сонцем створює сприятливий для організму температурно-вологості режим,
  • забезпечує природну свіжість повітря;
  • значно збільшують архітектурну виразність, стиль будівлі

Види конструкцій зимових садів:

Бажання спроектувати і побудувати зимовий сад, як правило, виникає, коли будинок вже побудований або навіть заселений. Але це не стане перешкодою, завдяки можливості створити унікальну і ексклюзивну конструкцію, навіть при обмеженому просторі. Саме тому, зимовий сад стане прикрасою будинку, котеджу або будь-який, виділеної під нього території. Залежно від призначення зимового саду, існують такі їх види:

  • окремо розташовані зимові сади. Такі сади споруджуються, якщо немає можливості прилаштувати зимовий сад безпосередньо до будинку або просто потрібна більш широка площа будови. Дана конструкція не має прив'язки до вертикальній площині.
  • прибудовані до будинку, зимові сади. Зимовий сад може бути прибудований до будинку або котеджу з одного, двох і навіть трьох сторін. Одночасно зі своїм основним призначенням такі сади, дозволяють зменшувати втрати тепла взимку і обмежувати приплив тепла влітку. Такий варіант конструкції найбільш поширений, тому що дозволяє використовувати вже наявну будівлю, саме тому, будучи найбільш економічно доцільним. Так звані кутові зимові сади, тобто примикають до двох чи трьох стін, можуть бути як внутрішні, так і зовнішні.

Основні характеристики світлопрозорих конструкцій зимових садів

  • конструкції можуть бути самонесучими або на каркасі
  • товщина заповнень від 6 до 52 мм (скло, склопакет, сендвіч, полікарбонат)
  • ширина лицьової поверхні стійок і ригелів 50 - 325 мм
  • момент інерції стійок від 100 до 4123см4
  • момент інерції ригелів від 27 до 590см4
  • нахил покрівлі - від 7 до 45 градусів
  • повітряпроникність - до 600 Па
  • вітронепроникність - до 1000/2000 Па
  • водостійкість - до1000 Па
  • інтеграція з елементами, що відкриваються:
    1. підйомно-розсувні портали,
    2. паралельно-зсувні вікна / двері,
    3. складні вікна / двері,
    4. розпашні вікна / двері,
    5. люки зовнішнього відкривання з ручним керуванням і електроприводом,
    6. вікна різної конфігурації.

Види скла для влаштування даху зимового саду:

Найбільш сприятливим для скляних світлопрозорих конструкцій вважається загартоване скло. Воно відноситься до категорії безпечних матеріалів, так як при сильному ударі розсипається на дрібні з тупими гранями шматочки (як скло в автомобілі при аварії). Головний же мінус цього матеріалу в тому, що його не можна різати, свердлити і обробляти як-небудь ще. Інакше просто загубиться весь лист - він перетвориться в розсип тих самих дрібних осколків. Механічну обробку це скло має проходити до гарту, яку, природно, можна зробити лише на спеціальному обладнанні.

Ще один вид безпечного скла - триплекс. Цей матеріал при ударі взагалі не розсипається, а тільки тріскається: потрап в нього камінь - з'явиться «зірочка» або тріщинка, але випадати шматки скляного даху не будуть. Секрет триплекса - в спеціальному склеювати шарі з полімеру, прокладеному між двома листами скла. Ще одна перевага триплекса - хороша звукоізоляція. Недолік матеріалу - великий, через зазначену багатошаровість і товщину -  вага. Так що перш ніж купувати триплекс, доведеться неабияк зміцнити каркас даху зимового саду.

Тому, якщо хочеться зробити дах саме зі скла, а не з пластику, то краще зупинитися саме на триплексі. Нехай загартоване скло і не поранить, але, погодьтеся, неприємно, коли на голову сиплеться скляне кришиво. До того ж через кілька років загартоване скло від старості тріскається і розсипається саме, без будь-якого зовнішнього впливу. За словами професіоналів, це відбувається максимум через 10 років. Триплекс ж на голову не впаде ніколи, навіть якщо трісне.