Для виготовлення прозорих дахових конструкцій використовуються три види профілів - алюмінієві, алюмінієво-сталеві і алюмінієво-деревяні,
За формою скляні дахи можна розділити на кілька основних видів:
Різновиди скла, що використовуються:
Зенітні ліхтарі - забезпечують природне освітлення приміщень та димовидалення через світлові прорізи, розташовані в площині покрівлі.
В залежності від форми конструкції існують наступні типи зенітних ліхтарів:
По функціональності діляться:на глухі (тільки для природного освітлення) і з відкриванням (також і для вентиляції та димовидалення).
Основні характеристики світлопрозорих конструкцій зимових садів
Види скла для влаштування даху зимового саду:
Найбільш сприятливим для скляних світлопрозорих конструкцій вважається загартоване скло. Воно відноситься до категорії безпечних матеріалів, так як при сильному ударі розсипається на дрібні з тупими гранями шматочки (як скло в автомобілі при аварії). Головний же мінус цього матеріалу в тому, що його не можна різати, свердлити і обробляти як-небудь ще. Інакше просто загубиться весь лист - він перетвориться в розсип тих самих дрібних осколків. Механічну обробку це скло має проходити до гарту, яку, природно, можна зробити лише на спеціальному обладнанні.
Ще один вид безпечного скла - триплекс. Цей матеріал при ударі взагалі не розсипається, а тільки тріскається: потрап в нього камінь - з'явиться «зірочка» або тріщинка, але випадати шматки скляного даху не будуть. Секрет триплекса - в спеціальному склеювати шарі з полімеру, прокладеному між двома листами скла. Ще одна перевага триплекса - хороша звукоізоляція. Недолік матеріалу - великий, через зазначену багатошаровість і товщину - вага. Так що перш ніж купувати триплекс, доведеться неабияк зміцнити каркас даху зимового саду.
Тому, якщо хочеться зробити дах саме зі скла, а не з пластику, то краще зупинитися саме на триплексі. Нехай загартоване скло і не поранить, але, погодьтеся, неприємно, коли на голову сиплеться скляне кришиво. До того ж через кілька років загартоване скло від старості тріскається і розсипається саме, без будь-якого зовнішнього впливу. За словами професіоналів, це відбувається максимум через 10 років. Триплекс ж на голову не впаде ніколи, навіть якщо трісне.